BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

Русенка донесе първа титла за България от Европейското по вдигане на тежести

Надежда-Мей Нгуен от ТСК – Русе взе два златни медала в Москва

Русенката Надежда-Мей Нгуен  донесе първите два златни медала за България на започналото днес в Москва Европейско първенство по вдигане на тежести за мъже и жени. Надя излезе на състезателния подиум в най-леката категория при жените – до 45 килограма. Състезателката на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе стана шампионка в категорията си, записвайки общ двубой от 155 килограма в двете движения. В изхвърлянето възпитаничката на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови записа три успешни опита на 67, 70 и 72 килограма,  с което спечели златния медал в движението. Макар да записа четвърти резултат в изтласкването, тя успя да се окичи със златото в общото класиране. За Надежда това е първа титла при жените, след като стана европейска вицешампионка при 15 годишните щангисти по време на първенството в Полша през 2016 година. Другата българска участничка в тази категория – Ивана Петрова остана втора.

Утре представянето на русенските състезатели на Европейското първенство в  Москва продължава с представянето на европейския вицешампион от 2019 Ангел Русев в категория до 55 кг и европейския вицешампион от 2018 Стилян Гроздев в категория до 61 килограма.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!