Нов успех на „Дунав“ срещу „Черноморец“ Балчик

„Дунав“ победи с 1:0 „Черноморец“ Балчик в Русе.

Срещата се игра на основното игрище на комплекса в русенския квартал „Здравец“ и бе излъчвана в пряко предаване по канала FCDLive в официалната страница на „Драконите“ във Фейсбук. Това е втора победа над същия съперник за младия тим, воден от Мартин Цирков, след успеха с 3:0 за Купата на Аматьорската лига.

Преди началото на мача с минута мълчание бе почетена паметта на приятеля на “Дунав” и бивш футболист на отбора Калоян Копчев, който почина на 45 г. на 8 април 2021, съобщиха от клуба.

Гостите бяха по-активни и владееха повече топката в началото. Младите и бързи футболисти на „Дунав“ отговориха на това с опасни контраатаки. При една от тях Преслав Петков бе изведен сам срещу противниковия вратар, но Павлин Евтимов успя да спаси. Малко по-късно и Атанас Стамболов бе близо до целта, но нямаше шанс. Домакините постепенно поизравниха играта и преместиха действията по-далеч от Винченцо Ангелов.

Целият мач можете да изгледате ТУК

В 28-ата минута Преслав Петков опита и директен изстрел от пряк свободен удар отдясно на вратата на „Черноморец“, но Павлин Евтимов отново успя да опази вратата си. До почивката липсваха други опасности пред двете врати и резултатът остана 0:0.

Първото положение за отбелязване на гол след подновяването на играта създаде тимът от Балчик в 52-ата минута. Техен футболист бе изведен сам срещу Ангелов отляво и опита да го прехвърли, но русенският вратар докосна топката, което позволи след това и Диян Димов да му помогне и да неутрализира опасността. В 60-ата минута Пламен Иванов успя да се измъкне на свой ред сам срещу Павлин Евтимов, но ударът му не затрудни стража на гостите. В 68-ата минута Иван Иванов от „Черноморец“ бе намерен на границата на малкото наказателно поле на „Дунав“ от Мартин Татаров и стреля в горния ляв ъгъл, но с блестящата си проява Винченцо Ангелов отрази удара.

В 74-ата минута се стигна и до попадение. Поредната дунавска атака бе завършена от Симеон Иванов, който бе най-съобразителен в наказателното поле на съперника и отбеляза за 1:0. В 80-ата минута Александър Кирилов бе много близо до това да удвои преднината на „Драконите“, след като влезе в наказателното поле на гостите и стреля, но Евтимов изби топката в ъглов удар.

В 85-ата минута „Черноморец“ остана с играч по-малко на терена, след като Кристиян Георгиев ритна в гръб Албер Силвиев при борбата за за спорна топка. До края резултатът остана непроменен, а двата отбора завършиха с по 10 играчи, след като в добавеното време завърналият се след травма Александър Кирилов получи нова контузия.

„Дунав“ Русе: Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Диян Димов, Кристиян Маринов, Димитър Тодоров, Албер Силвиев, Пламен Иванов, Огнян Николов /57 мин. – Александър Кирилов/, Атанас Стамболов /86 мин. – Теодор Иванов/, Преслав Петков /72 мин. – Константин Митев/, Симеон Иванов /86 мин. – Преслав Папарков/.

„Черноморец“ Балчик: Павлин Евтимов, Иван Иванов, Кристиян Калудов, Ивайло Минчев, Даниел Георгиев, Тодор Вълканов, Кристиян Георгиев, Данаил Димов, Румен Николов, Кристиан Пешков, Мартин Татаров.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!