Ветераните по водна топка от Русе се представиха отлично на мемориалния турнир „Иван Попов“

През изминалият уикенд във Варна се състоя международният турнир по водна топка за ветерани “Мемориал Иван Попов 2019“. Състезанието се проведе на комплекс Приморски и участие в него взеха отборите на Степ Прага (Чехия), Аркония Шчечин (Полша), Пияни сомови Белград (Сърбия), София Мастърс (сборен отбор от България и Румъния), Локомотив Русе Мастърс (България) и домакините от Тритон Варна (България).

Въпреки тежката програма русенският отбор стартира на турнира по блестящ начин побеждавайки през първият ден отборите на Степ Прага Мастърс с 8-3 и Пияни Сомови Белград със 7-3. В най-интересния мач за деня ватерполистите на Локомотив Русе постигнаха равен резултат 8-8 с домакините от Тритон Варна. Мачът се разви изключително интересно и оспорвано след като домакините поведоха през първата част с 3-0, а на полувремето резултатът беше 5-1. През втората част на мача русенските ватерполисти успяха да реализират няколко контраатаки и числени преимущества, а 5 секунди преди финалната сирена Русин Русинов от Локомотив Русе Мастърс отбеляза изравнителният гол с уникален параболичен удар.

През втория състезателен ден ветераните от Русе започнаха с победа над силният отбор на Аркония Шчечин със 7-3, но за съжаление не им стигнаха силите и загубиха последния мач от сборния състав на София Мастърс с 8-6. Така с 3 победи, един равен и една загуба русенци се наредиха на престижното 3-то място в турнира. Първи са домакините от Тритон Варна, втори София Мастърс (след загуба от Тритон Варна във вторият ден от надпреварата), четвърти е отборът на Аркония Шчечин, пети Степ Прага и шести Пияни Сомови Белград.

На турнира бяха раздадени и няколко индивидуални награди. За най-полезен играч на турнира бе избран Николай Петров от Локомотив Русе, голмайстор на турнира Октавиан Станку София Мастърс и най-добър вратар Стоян Петков Пияни Сомови Белград.

Това съобщи спортният мениджър на КПС „Локомотив“ – Русе Деян Дончев.