Състезатели на клуб „Хелиос” се завърнаха с медали от Държавно първенство по кикбокс

На 4-ти и 5-ти октомври в град Бургас се проведе държавно първенство по Кикбокс в татами стиловете събрало 200 бойци от цялата страна.

Русенския клуб „Хелиос” взе участие с 4-ма състезатели в стил Киклайт контакт, които спечелиха 4 отличия – 3 сребърни и 1 бронзов медал

Александър Цветанов показа за пореден път, че човек е толкова голям, колкото са мечтите му. Младия русенец имаше много тежък полуфинален двубой срещу некоректен и нечестно играещ опонент, но издържа психически и опонентът му бе дисквалифициран. Лекарска забрана обаче попречи на смелия русенец да играе във финалния двубой и той остана със сребърно отличие при юношите в категория над 69 кг.

Павел Николов спечели сребърно отличие от Държавното първенство по Кикбокс в стил Киклайт контакт при юношите в категория до 42 кг. Много динамичен сблъсък във финалния двубой срещу много добре тактически подготвен боец показа на напористия русенец, че в кикбокса, както и в живота не се печели само с хъс, но трябва следване на начертания план, постоянство и упоритост.

Павел Анастасов спечели  сребърното отличие в категория до 79 кг при мъжете. Неотшумяла травма получена на Световната Кикбокс купа  2 седмици по-рано в Букурещ му попречи да разгърне потенциала си.

Тонислав Георгиев спечели бронзово отличие от Държавното първенство по Кикбокс в стил Киклайт контакт при юношите в категория до 52 кг. В много оспорван двубой буквално няколко секунди не му достигнаха да обърне резултата в своя полза. Съдиите дадоха победата на опонента му с 2 на 1 съдийски гласа само с 1 точка преднина.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!