BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

УМБАЛ „Медика Русе“ премени всички новородени с коледни одежди

МЕДИКА“ премени всички новородени в коледни костюми.

Игнажден е началото на коледните празници, свързва се със зимното слънцестоене и се смята за началото на новата година.

Освен Полазовден, в някои региони на България, Игнажден е известен още като Млада година, Нов ден и Млад месец. За това екипа на отделение по Неонатология на УМБАЛ „Медика Русе“ избра именно този ден за начало на празничната коледна атмосфера, като премени всички свои най-малки пациенти с коледни одежди. До края на годината всички новородени ще бъдат обличани в костюмчета и фотографирани. При изписването, младите майки и татковци ще си тръгнат не само с мъничето, но и с подаръци от екипа на болницата – снимка на бебето в рамка.

Родителите избират да се доверят за този важен етап от живота – раждането на екипа на УМБАЛ „Медика Русе“, не само заради прекрасната материална база и удобствата, които  лечебното заведение подсигурява, но и заради топлото и сърдечно отношение и подкрепа, които получават по време на престоя си.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!