Пожарникарите в Русе подкрепиха националния протест на полицаите

Пожарникарите в Русе извадиха днес колите от гаражите точно в 13:30 часа, когато започна националният протест в София на служителите от МВР.
В знак на съпричастност към протестните действия на колегите си, синдикалистите и от Русе показаха, че макар и на смяна също се присъединяват към колегите си, пише в. Бряг.
В продължение на една минута всички пожарни коли бяха с включени светлини и сирени. До националния протест, навръх професионалния празник на служителите от МВР, се стигна след щафетни демонстрации в цялата страна. Синдикатът на работещите в системата на МВР не успя да постигне с ръководството на ведомството съгласие за увеличаване на заплатите.
Протестът на служителите от МВР е заради факта,че редица държавни институции получават 30 на сто увеличаване на заплатите, защото работят на първа линия в условия на пандемия. МВР обаче остана извън този списък.
Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!









