BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Лъжлив сигнал за задимяване в блок 104 в квартал „Чародейка“

През изтеклото денонощие екипите на РДПБЗН-Русе са реагирали на 4 сигнала за пожари.

Вчера сутринта, между 08:36 и 09:03 часа, огнеборци са гасили запалване в сухи треви и храсти в гр. Ветово. Произшествието е възникнало на площ от около 20 кв.м. и е потушено без щети.

В 11:16 часа е постъпил сигнал за пожар в стопански постройки в с. Кривя. При пристигане на местопроизшествието е установено, че гори покривна конструкция на сграда, използвана преди за плевня и обор. До нея е имало долепени други помощни постройки, ползвани за съхранение на домашен и битов инвентар, а зад тях в съседния двор долепена къща, на която покривът също е бил обхванат частично от пожара. Предполага се, че запалването е започнало в една от помощните постройки, в която са се съхранявали метли и вероятно е причинен от незагасена цигара.

В 18:12 часа екип от Първа РСПБЗН-Русе е пратен на сигнал, подаден на тел. 112, за задимяване в русенския квартал „Чародейка“, във вход на бл. 104. При пристигане на място пожарникарите не са установили задимяване и пожар.

В 23:03 часа екип от сектор „СОД“ при РДПБЗН-Русе е изпратен на адрес в жк „Дружба“ в Русе, заради обаждане за счупен термометър и разпилян живак. Произшествието е било в бл. 34. Живакът е събран и депониран.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!