BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Замърсява ли фирма за преработка на пластмаса въздуха в Русе?

По сигнал за неприятни миризми, днес екип на телевизия КИС 13 е посетил предприятие в района на Дунав мост при Русе, което преработва пластмасови отпадъци от Германия.

Управителят Емил Йотов обясни, че няма как да има замърсяване, тъй като получават много качествена суровина, която сортират и пускат в машините за преработка. Месечно в предприятието се измивали и преработвали на гранули около 1000 тона пластмаса, но всички отпадъчни води минавали през пречиствателната станция, обясни още Йотов.

Той заяви също, че причината от Германия да пращат за преработка пластмаса в Русе била цената. Въпреки че немците покриват транспорта от там до България, все още било по-изгодно за тях пластмасата да бъде преработвана в Русе.

Тъй като се занимава с преработка на отпадъци от пластмаса, фирмата на Емил Йотов подлежи на редовни проверки от страна на институциите за спазване на законодателството. Предприятието е било проверено и през март тази година, но не са открити нарушения.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!