BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Дунав си връща голмайстор

Треньорът на Дунав Людмил Киров вече е намерил заместник на напускащия в посока ЦСКА централен нападател Ахмед Ахмедов. В Русе ще се завърне Мирослав Будинов, който в момента е в Ботев Враца, но направи най-силните си мачове в родния елит с екипа на „драконите„, съобщи Gong.bg.

През периода 2014-2017 година софиянецът изигра общо 109 шампионатни мача и вкара 44 гола за Дунав, с който извървя похода от В до А група, а участва и в евротурнирите. След като си тръгна от Русе, той се върна в София, за да облече екипа на Септември.

От началото на годината е част от Ботев Враца. Там обаче не е твърд титуляр в конкуренцията с Валери Домовчийски и Валери Божинов. От предишния треньор Сашо Ангелов бе използван и в халфовата линия, а дори и на фланга.

Гологлавият играч, който през януари ще навърши 34 години, е готов отново да заиграе в Русе и да помогне на тима в битката за оцеляване. Той е работил с треньора Людмил Киров, който бе част от щаба на Веселин Великов при „драконите„.

Въпреки финансовите проблеми от последните месеци в Дунав вече са спокойни, че ще успеят да доиграят сезона в елита. Те получиха авансово част от парите по договора за телевизионни права и платиха заплатите на футболистите, за да си гарантират, че няма да има други напускащи освен Ахмедов.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!