BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Георги Игнатов: Работещите в района на КТМ не могат да заделят по 8 лева на месец за винетка ли?

5000 лева на километър е сумата, която трябва да се плати от общинския бюджет, ако бъдат преместени знаците за винетка по основните входно-изходни артерии на Русе.

Това заяви началникът на Дирекция „Екология и транспорт“ в Община Русе Георги Игнатов по повод постъпилите сигнали на граждани от ДЗС и вилна зона, че се налага да стигат дотам с винетка. Ако бъдат изпълнени исканията на хората, това означава общината да задели допълнително 120 000 лева за поддръжка на 24 километра, информира Кис 13.

Агенция „Пътна инфраструктура“ има споразумителен протокол с Община Русе за 226 000 лева, които са за поддръжка на около 40 километра републикански пътища. Ако се направи исканото разширение с 24 километра, това означава, че или от АПИ ще трябва да отпуснат допълнителни средства или Общината да задели още 120 000 лв. от своя бюджет, тъй като разходът за поддръжка на 1 километър автомобилен път е 5000 лева.

Табелите на град Русе са поставени с решение на Общинския съвет през декември 2008 година. Три години по-рано те са били изместени там, където в момента настояват хората от засегнатите райони. „Експериментът“ тогава показал обаче, че разходите за общинския бюджет се удвояват. Преместването на табелите би означавало допълнителния ресурс и за фирмите по сметосъбиране и извозване, снегопочистване и ремонт на пътя, с които Общината има сключени договори.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!