BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Галин Григоров: Този път е единственият в областта, който не е ремонтиран от 30 години

Жители на кубратското село Беловец запретнаха ръкави през почивните дни и сами започнаха да запълват дупките по главния път за Русе.

Акцията била спонтанна, хората се снабдили с трошен камък и хванали лопатите. Според тях, шосето отдавна вече не приличало на път и преминаването по него ежедневно било почти невъзможно, предава NOVA.

Неведнъж жители на Кубрат и съседните села правиха протести и затваряха пътя, с цел да привлекат вниманието към проблема.

Областният управител на Русе Галин Григоров обясни, че повече от 20 пъти е затварян участъкът от II-23 в Беловец, Червена вода, Кубрат. Той уточни, че това е единственият път от републиканската мрежа на територията на областта, който повече от 30 години не е ремонтиран. „Състоянието е ужасно. Преди 2 години се внесе подписка от жителите на населените места с искане пътят да бъде преведен в нормално състояние. След проведени разговори с МРРБ и АПИ, пътят II-23 ще бъде ремонтиран през тази година„, каза той.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!