„Арнаудови срещи“ събира любителите на хуманитарните науки в Русе

Национален младежки форум „Арнаудови срещи – 2020. Пътят към познанието“ ще се състои на 27 юни тази година в Русе.
Това съобщиха от Регионалната библиотека „Любен Каравелов“ в града, която е съорганизатор с Регионалното управление на образованието.
Във форума ще се включат 50 ученици, студенти, млади учители и докторанти от Русе, Варна, Разград, Видин, Симитли, Джебел, Бяла и Две могили. Те ще представят своите разработки в отделните категории – доклади, презентации и видеоклипове.
Целта на форума е да стимулира интереса към издирване и проучване на литература, документи, факти за историята, фолклора, културните и обществените процеси в миналото и днес. Идеята е да насърчи изследователските търсения в областта на хуманитарните науки и да даде трибуна на ученици и младежи до 26-годишна възраст, чиито разработки, проекти и предложения да получат публичност. Друга цел е да провокира и дебат по ключови хуманитарни проблеми на нашата съвременност.
Конкурсните творби ще бъдат представени в три секции – „История, философия и география“, „Литература, фолклор и изкуство“, „Млади учени, учители и изследователи“. Научен ръководител на форума е д-р Капка Иванова.
Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!









