BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Арестуваха 30-годишен мъж за грабежи в Русе

30-годишен мъж от Русе е задържан за грабежи

На 26 ноември във Второ РУ бе подаден сигнал за извършен грабеж на улица „Капитан Маринов“ в Русе. Там около 21 часа неизвестен бе издърпал дамска чанта и чанта с покупки от ръцете на възрастна жена на 75 г., след което тръгнал да бяга в посока улица „Солун“, но след като тя се развикала той захвърлил чантата с покупки и изчезнал с дамската чанта. Заявената от жената щета от извършения грабеж е за около 1500 лв.

Веднага след подаване на сигнала са предприети и реализирани незабавни оперативно-издирвателни мероприятия от криминалистите на Второ РУ и в резултат на тяхната работа като извършител на престъплението е установен 30-годишен русенец, известен на правоохранителните и правораздавателните институции с различни прояви. Мъжът е заловен от полицаите и с прокурорско постановление за 72-часово задържане е приведен в ареста. По случая се води досъдебно производство.

В хода на работата си полицаите от Второ РУ са изяснили още, че 30-годишният е автор и на друго подобно деяние, станало на 13-ти този месец, около 20:50 часа близо до бл. „Ангел Гецов“ в Русе. Тогава той е направил неуспешен опит за грабеж, като е нападнал 50-годишна жена и също е искал да издърпа чантата от ръцете й, но не е успял и избягал.

Работата по изясняването на престъпната дейност на лицето продължава, като се изяснява съпричастността му и към други престъпления.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!