BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

„Дунав“ изпусна победата у дома

Отборът на „Дунав“ завърши 1:1 като домакин на „Септември“ (Тервел) в мач от шестия кръг на футболното първенство при мъжете в Североизточна Трета лига.

Двубоят, който се игра днес на стадиона в русенския квартал „Здравец“, предложи доста емоции. И двата гола паднаха през първата част, информира Бряг Нюз.

Дунавци“, водени от старши треньора Илиян Памуков, поведоха още в 8-ата минута след попадение на Джан Хасан. Гостите изравниха в края на първата част след гол от дузпа. Още през първото полувреме и двата отбора останаха с футболист по-малко на терена заради червени картони. От състава на „Дунав“ терена напусна Симеон Дочев.

След почивката русенци имаха превъзходство, но не успяха да го материализират. Попадения на Александър Кирилов и Атанас Стамболов не бяха зачетени от съдиите, а в последната минута капитанът Диян Димов пропусна дузпа.

За „Дунав“ това бе второ поредно 1:1 в Русе. На 29 август, но на Градския стадион, „драконите“ завършиха при същия резултат срещу „Спартак“ (Варна). Точен тогава в последната минута бе Диян Димов, с което донесе точката за домакините от Русе.

От началото на сезона у дома „Дунав“ има и победа на стадион „Дунав“ с 4:1 срещу „Спортист“ (Генерал Тошево).

При гостуванията равносметката е загуба с 0:1 от „Ботев“ (Нови пазар) и победа с 1:0 над „Кубрат“.

В следващия кръг „Дунав“ ще пътува до морето за битка с „Черноморец“ (Балчик), който в последния си мач направи 0:0 в Кубрат.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!