Александър Георгиев спаси 30 удара при победа на Рейнджърс

Ню Йорк Рейнджърс пък надви Питсбърг с 3:2 след продължение в дерби мач от Столичната дивизия на Националната хокейна лига.

Роденият в Русе вратар Александър Георгиев замени игралия предните три двубоя Хенрик Лундквист и спаси 30 удара, а Каапо Како вкара втория си гол 2:36 минути след началото на продължението и донесе победата на нюйоркчаните. Адам Фокс наниза другата шайба в редовното време, а за Пенс се разписаха Джъстин Шулц и Джаред Маккан.Питсбърг е четвърти в дивизията с 22 точки, а Ню Йорк е шести с 18, предаде БНР.

Майк Хофман вкара един от четирите гола за Флорида през последната третина и добави победна шайба в продължението за успеха на Пантърс с 5:4 срещу Бостън. По този начин Флорида скъси пасива си от лидера в Атлантическата дивизия на три точки.Кийт Яндъл вкара гол и подаде за още два, а Сам Монтебо не допусна попадение на мястото на титулярния страж Сергей Бобровски, когото той замени в началото на последната третина при 0:4. Резервният вратар завърши с шест спасявания в продължението и сбор от 15, след което спря последната дузпа на Чарли Макавой.Аарън Екбалд и Франк Ватрано също вкараха за Флорида, докато Давид Пастърнак записа 16-ото си попадение през сезона за Бостън.

Точни за Брюинс бяха още Йоаким Нордстрьом, Андерс Бьорк и Здено Хара, а Туука Раск спаси 25 удара.Жонатан Дрюен вкара победния гол при дузпите и Монреал се наложи с 3:2 срещу Кълъмбъс. Брендън Галахър и Томаш Татар добавиха по една шайба за Хабс, които спечелиха шест от последните си осем мача и продължават да бъдат равни с Флорида в Атлантическата дивизия. Двата отбора имат по 23 точки, а лидерът Бостън – 26.Аризона прекрати серията от седем поредни победи на Сейнт Луис, след като Ник Шмалц и Конър Гарланд вкараха при дузпите за победа с 3:2. Гарланд също така изравни 5:58 минути преди края на последната третина с гол при числено предимство, след като за шампионите бяха вкарали Джейдън Шуорц и Колтън Парайко.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!